SKU:PS-SPW-0600NNFAWU-1
Vente Épuisé
Afficher tous les détails
Power up with Efficiency and Stability
The Smart W3 series is certified by 80 PLUS efficiency and designed to meet ATX 3.1 standards, offering 500W, 600W, and 700W options. It's perfect for budget-conscious users seeking an efficient and reliable entry-level power supply, backed by a solid 5-year warranty.
ATX 3.1 Ready
ATX 3.1
ATX 2.0
Total power excursion
2X
1.3X
2X
Total Power
Excursion
3X
GPU Power
Excursion
Silent Cooling
Ultra-quiet 120mm cooling fan delivers excellent airflow at an exceptionally low noise level.
High Quality 105°C/221°F Main Capacitor
High Amperage Single +12V Rail & DC to DC Design
Powerful single +12V rail can properly deliver the power you need for the best compatibility. The use of DC to DC circuit design provides very stable operation and enhanced voltage regulation.
AC INPUT
Input Voltage: 100-240V~
Input Current: 12A - 5A
Frequency: 50Hz / 60Hz
DC OUTPUT
+3.3V
+5V
+12V
-12V
+5VSB
Max Output Current
16A
16A
50A
0.3A
3A
Max Output Power
105W
600W
3.6W
15W
Total Power
600W
Built-in Industrial Grade Protection
  • OCP
    Over Current Protection
  • OVP
    Over Voltage Protection
  • UVP
    Under Voltage Protection
  • OPP
    Over Power Protection
  • SCP
    Short Circuit Protection
  • OTP
    Over Temperature Protection
Non-Modular Soft Cable Design
Connector Type Connector Quantity Cable Quantity Cable Length
Main Power
(24Pin)
X 1 X 1 600mm
ATX 12V
(4+4Pin)
X 1 X 1 650mm
PCIe
(6+2Pin)
X 2 X 1 500mm+150mm
SATA
(5Pin)
X 4 X 1 500mm+150mm+150mm+150mm
Peripheral (4Pin) X 4 X 1 500mm+150mm +150mm+150mm