SKU:PS-SPD-0430NPCWUS-W
Sale Sold out
Smart Series SPD-0430P – 430W 80 PLUS® Standard Certified APFC PSU
View full details
P/N PS-SPD-0430NPCWUS-W
Model SP-430AH2NKW
Type Intel ATX 12V 2.3
Form Factor ATX
RGB Fan No
Watts 430W
Max Output Capacity 430W
Color Black
PFC (Power Factor Correction) Active PFC
Power Good Signal 100-500 msec
Hold Up Time 16msec (minimum) within 80% load
Input Current 8A max
Input Frequency Range 50 Hz - 60 Hz
Input Voltage 100Vac – 240Vac
Operating Temperture 5℃ to +40℃
Operating Humidity 20% to 85%,non-condensing
Storage Temperture -40 ℃ to +55 ℃
Storage Humidity 10% to 95%, non-condensing
Cooling System 120mm Fan: 1800 R.P.M. ± 10%
Efficiency 82-86% efficiency @ 20-100% load
MTBF 100,000 hrs minimum
Safety Approval CE/CB/TUV/ UL/ FCC
PCI-E 6+2PIN PCI-E 6+2pin x 2