SKU:CL-W432-PL12SW-A
Sale Sold out
The MAGFloe 360 Ultra ARGB Sync features a large 3.95” square LCD display that presents clear, vivid visuals and allows the use of AI Forge via the TT RGB PLUS 3.0 software and instant customization through the TT PlayLink mobile app on smartphones. This AIO liquid cooler comes with SWAFAN EX fans, which boast the MAGForce 2.0 Quick Connection Design and Swappable Fan Blade Design, elevating aesthetics by reducing cable clutter and fully showcasing dual-ring RGB lighting in different airflow directions.
View full details
From AI to AIO, All-In-One Creativity
Unleash a new era of screen customization with the MAGFloe Ultra ARGB Sync’s 3.95” square LCD display. Powered by TT RGB PLUS 3.0 software, it introduces the innovative AI Forge function to instantly generate creative, high-quality images and offers six dynamic preset background styles for effortless personalization. You can also enjoy instant visual uploads through the TT PlayLink mobile app, making it easy to showcase your own visuals anytime.
Personalize Your LCD Display
The MAGFloe Ultra ARGB Sync features a premium 3.95” Square LCD Display. This impressive-sized LCD screen comes with 480 x 480 resolution, delivering vibrant, clear, and high-quality visuals that enhance the aesthetics of your build.
     Real-time Information
      Local Weather & Time
      Image & Video
Supports the New TT RGB PLUS 3.0 Software
TT RGB PLUS 3.0 software is designed with an enhanced user interface for smoother and more customizable operation. You can monitor real-time information, present local weather and time, and even upload any images or videos on the 3.95” Square LCD Display. Make your system more dynamic and uniquely yours!
Caution:
The boot/standby animations are restricted to 5 MB.
NeonPunk
VaporPunk
Weird Core
Check out more animated GIFs for your AIO displays here.
Unleash Limitless Creativity with AI Forge
AI Forge Setup Guide
*The video is for reference only.
Take Full Control of Your Real-Time Display
Information Selection
System Information
Information Positioning
Information Positioning
Text Color Selection
Text Color Selection
Background Customization
Background Customization
Enhanced Visual Customization
Quick Upload Visuals with TT PlayLink App
With the TT PlayLink app, customizing your LCD displays is much easier through a smartphone.
Download from App Store Download from Google Play Download from Google Play
Steady Connection with MagForce 2.0
Say Goodbye to Excessive Cables
Connect your fans with SWAFAN EX’s MagForce 2.0 Quick Connect Design and be free from messy cables!
Ordinary Fans
Ordinary Fans
VS
SWAFAN EX ARGB Sync Fans
SWAFAN EX ARGB Sync Fans
Unlocks the Full Potential of RGB Lighting
Standard Blade
Reverse Blade
L
o
a
d
Enhanced Cooling Surface With A Compact Design
The MAGFloe Ultra ARGB Sync series has a 27mm slim radiator with a thickened 20mm copper chamber, ensuring the same easy installation but with even better cooling performance.
Keep it COLD with Copper
TT RGB PLUS Ecosystem
TT RGB PLUS 3.0 Software
DOWNLOAD NOW DOWNLOAD USER MANUAL
TT RGB PLUS 2.0 logo
TT PlayLink Mobile App
Download from App Store Download from Google Play
TT PlayLink App logo
Sync with Motherboard RGB Software
Designed to synchronize with ASUS Aura Sync, GIGABYTE RGB Fusion, MSI Mystic Light Sync, and ASRock Polychrome. It supports motherboards with a 5V addressable RGB header, allowing you to control the lights directly from the software mentioned above without installing any extra lighting software or controllers. For more details, please visit ASUS, GIGABYTE, MSI, and ASRock official websites.
Category Caution
Chassis, ARGB Fan, ARGB AIO
  • The motherboard signal connector only supports a 5V header.
  • Make sure your motherboard software is the latest version.
RGB Memory, VGA Waterblock, Distro Plate
P/N CL-W432-PL12SW-A
Pump Motor Speed : PWM 1500~3300 RPM
Rated Voltage : 12V
Rated Current : 0.43A
Power Input : 5.16W
CPU Display Rated Voltage : 5V
Rated Current : 0.26A
Power Input : 1.3W
Display Type : 3.95"TFT-LCD
Display Resolution : 480x480 (RGB) px
Display Support Interface : Micro USB to USB (9PIN)
System Compatibility : Windows 10 / 11
Water Block Material : Copper
Fan Dimension : 120 x 120 x 25 mm
Fan Speed : PWM 500~2000 R.P.M
Rated Voltage : 12V/5V
Rated Current : 0.27 A & 0.72 A (one fan)
Power Input : 3.24 W & 3.6 W (one fan)
Air Flow :
Standard Fan Blade : 57.11 CFM (one fan)
Reverse Fan Blade : 56.26 CFM (one fan)
Static Pressure :
Standard Fan Blade : 2.39 mm-H2O (one fan)
Reverse Fan Blade : 2.02 mm-H2O (one fan)
Noise Level :
Standard Fan Blade : 30.6 dB-A (one fan)
Reverse Fan Blade : 32.5 dB-A (one fan)
Tube Length : 460mm
Material : Rubber
Radiator Dimension : 396 x 120 x 27 mm